“WGM-YongSeo ” Programı Türkçe Altyazı Çeviri Takibi.

 

YongSeo Çiftinin We Got Married programında ki bölümlerini YongSeoTURKEY olarak çevirmeye başladığımızı duyururuz….

 

Bundan önce Çevirmenler : melinda,johnnydepp ve Zamanlama&Hazırlama:johnnydepp aracılığıyla sizlere YongSeo Çiftinin program bölümlerinden ilk 5. bölüm Türkçe altyazılı olarak sunuldu bildiğiniz gibi….

Fakat johnnydepp arkadaşımızın açıklaması ve duyurusuna göre bu çeviriyi gerekli sebeplerden dolayı devam edemeyeceğini ilan ettikten sonra YongSeoTURKEY olarak bölümlerin çevirisini sizlere sunmaya karar verdik.Daha önceden çeviri yapma konusunda bir planımız vardı fakat bu duyurudan sonra beklemenin anlamı kalmamıştı bizim için.Etik olmayacağınız düşündüğümüz için ve çevirmen arkadaşlara ayıp etmemek için çeviri işini olabildiğince erteledik fakat gerekli duyuru johnydepp tarafından yapıldığı için gönül rahatlığı ile bu duyuruyu sizlere yapıyoruz!

YongSeo çiftinin bölümlerini size Türkçe Altyazılı olarak sunmaya 6. bölümden başlamayı uygun gördük(sizi yeni bölüm için bekletmemek adına alınmış bir karardır bu.)…Daha sonra bölüm çevirilerini tamamlayınca YongSeoTURKEY olarak ilk 5 bölümünde çevirisini yapmayı planlamaktayız….

 

Altyazılarla ilgili olarak şu zamanda hazır olur diye bir şey kesinlikle belirtmeyeceğimizi duyururuz! Bilmeniz gerekir ki YongSeo Çiftinin bölümleri “hardsub” olarak internette bulunmakta ..Yani videolara gömülü ingilizce altyazı mevcut..Bu yüzden çevirilerde zorluk çekildiğini belirtmek isteriz…Aslına bakarsanız çeviri yapmak hiç de zor olmayacaktır ,burda mühim olan altyazı zamanlaması ve videoya bunu entegre etmektir,zaman alacak olan budur!!! Bu ufak ama çok önemli detayı göz önünde bulundurmanızı ve bize anlayış göstermenizi temenni ediyor..Bu uzun ve meşakkatli yolda Allah utandırmasın bizi diliyoruz 😀

Bilmeniz gereken bir şey daha var bilindiği gibi YongSeo TURKEY öyle bir sürü yöneticiye sahip bir site değil…Tüm bu gördüğünüz işlerin arkasında tek bir insan var..Bu çeviriyide yapacak ve size sunacak olan tek bir kişi..Ve ayrıca çalışan,işi gücü olan bir kişi lütfen bunuda göz önünde bulundurun 😀 😀

 

Bu önemli detayları sizinle paylaştıktan sonra sözün özüne gelelim ….YongSeoTURKEY ,YongSeo Çiftinin bölümlerini Türkçe altyazılı olarak çevirmeye başlamıştır….

Bu konu içersinde Bölüm çevirilerinin ne durumda olduğunu takip edebilirsiniz….

Hadi hayırlı uğurlu olsun hepimize ^^ Allah utandırmasın =)

BÖLÜM Çeviri Zamanlama Teknik Düzenleme Son Kontrol
1.-1o. %1oo %1oo %1oo %1oo
1o.-2o. %1oo %1oo %1oo %1oo
2o.- 3o. %1oo %1oo %1oo %1oo
31. %1oo %1oo %1oo %1oo
32. %1oo %1oo %1oo %1oo
33. %1oo %1oo %1oo %1oo
34. %1oo %1oo %1oo %1oo
35. %1o %1o

 

[Özel Not: YongSeo Bölümleri Çevirisinde,YongSeoTURKEY’e yardımcı olmak üzere uzun uzun sohbetimiz neticesinde “Burn Cacao” adıyla çevirmen bir arkadaşımız 8,9,10,11. bölümlerde çeviriye destek olmuştur…Bilginize…]

[DUYURU]Gelen yoğun talep ve istekler üzerine bu açıklamayı yapma gereği duydum…

YongSeo Çifti dışında hiç bir WGM programı çiftlerinin bölümlerini Türkçe’ye çevirmeyeceğiz arkadaşlar^^
Misyon olarak adımızdan da anlaşılacağı üzere YongSeo çiftine yönelik çeviriler yapmaktayız ^^ YongSeo çiftinin dışında hiçbir çiftin çevirisini yapmayacağız!!!